Top Menu

İnternetten Para Kazanmak


internetten nasıl para kazanılır?
İnternetten nasıl para kazanılır? İnternetten para kazanma yollarını detaylı bir şekilde internetten para kazanmak başlığı altında inceleyeceğiz.

Son zamanlarda Google’da en çok arananlar arasında internetten para kazanmak. Peki nedir bu internetten para kazanmak? Başka bir deyişle internetten nasıl para kazanılır?

İnternetten para kazanmak için birçok yol mevcut. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse, link kısaltma servisleri üzerinden para kazanmak, blog yazarak para kazanmak, YouTube üzerinden para kazanmak, Twitch yayını yaparak para kazanmak, stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak, backlink satışı yaparak para kazanmak, Instagram sayfaları oluşturmak, Instagram üzerinden satış yapmak ve internet üzerinden anket doldurarak para kazanmak diyebiliriz.

Gelin şimdi internetten para kazanma yollarını birlikte inceleyelim.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Link Kısaltarak Para Kazanmak

link kısaltarak para kazanma


Türkçe’de Link bağlantı anlamına gelmektedir. Bir siteye gireceğimiz zaman https ile başlayan girdinin devamıdır. Mesela bu paylaşımımızın linki https://www.ekisbul.net/2018/11/internetten-para-kazanmak.html şeklindedir. Link kısaltma servisleri ile bu linki kısaltabilir ve bu kısa link üzerinden para kazanabilirsiniz.

Link Kısaltma Servisleri Nasıl Kazanıyor?

Sizin para kazanabilmeniz için öncelikle işvereninde para kazanması gerekiyor. Bu işleyiş nasıl oluyor? Sizin linklerine yönlendirme vererek link öncesi reklam dönüşümü sağlanıyor. Kısacası ziyaretçiler sizin linkinize girmeden önce link kısaltma servisinin reklamlarını izlemek zorunda kalıyor.

Link Kısaltarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Link kısaltma servisleri genelde 1.000 ziyaretçi başına teklif veriyor. Örnek vermek gerekirse 1.000 ziyaretçi başına 4-5 TL kazanabilirsiniz.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Kısalttığınız linkleri sosyal medya hesaplarınızda, YouTube gibi platformların video altlarında WhatsApp’ta vb. birçok alanda paylaşarak internetten para kazanabilirsiniz.

Link Kısaltma Servisleri

Blog Yazarak Para Kazanmak

blog yazarak para kazanma
İnternetten para kazanmak için bir başka yol ise blog yazarak para kazanmak. Blog yazarak para kazanmak üstelik ücretsiz bir servis. Blogger adresi üzerinden buraya tıklayarak ücretsiz bir blog oluşturabilir ve internetten para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmak başlığını buradan inceleyebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

YouTube Üzerinden Para Kazanmak

youtube para kazanma
YouTube üzerinden para kazanmak internetten para kazanmak adına duyulan, bilinen ve en çok tercih edilen yöntem. En basitinden arkadaş ortamında dahi internetten para kazanma konusu geçse ilk duyacağınız şey YouTube olacaktır.

YouTube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

YouTube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir Google kullanıcısı olmalısınız. Daha anlaşılır bir dille Gmail hesabına sahip olmanız gerekiyor. Daha sonrasında YouTube’a giriş yaparak Gmail’iniz üzerinden bir kanal oluşturun. İçeriklerinizi, videolarınızı hazırlayın ve YouTube’a yükleyin.

YouTube üzerinden para kazanmak ne yazık ki görüldüğü kadar kolay değil. Hazırladığınız içeriklerin öncelikle özgün olması gerekiyor. Kısacası kopya içeriklerle para kazanamazsınız.

YouTube üzerinden nasıl para kazanılır? Buradan başlığı inceleyebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Twitch Yayını Yaparak Para Kazanmak

twitch yayını yaparak para kazanma
Twitch daha çok gamerların yani oyuncuların bulunduğu sosyal bir ortam. Twitch üzerinden oyun oynayarak, dans ederek, canlı yayınlar yaparak internetten para kazabilirsiniz.

Twitch Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Twitch bağış mantığı üzerine kurulu sosyal bir ağ. Siz oyun oynarken, müzik yaparken yada dans ederken takipçileriniz size bağış yapabilir. Bu bağışlar TL olarak düşünülmelidir.

Stok Fotoğrafçılığı

stok fotoğraf para kazanma
Stok fotoğrafçılığı çok geniş ve profesyonel bir sektör. Stok fotoğrafçılığı adından da anlayabileceğiniz gibi fotoğraf üzerine kurulu bir platform. Objelerin, kişilerin, nesnelerin vb. fotoğraflarını yüksek çözünürlükte çekerek stok fotoğraf platformalarına yükleyebilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığı Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Stok fotoğraflarınızı Shutterstock gibi stok platformlarına yükleyebilir, indirilme başına para kazabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığından Ne Kadar Kazanırım?

Stok fotoğrafçılığında bahsettiğimiz gibi yayınladığınız görsellerin indirme başına para kazanırsınız. Ne kadar fazla fotoğraf yükler, ne kadar fazla görselleriniz indirilirse o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Backlink Satışı Yaparak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın bir başka yolu backlink satışı. Hemen kafalardaki soru işaretlerini temizleyelim. Backlink nedir? Backlink bir sitenin başka bir siteye verdiği yönlendirme bağlantısıdır.

Backlink Ne İşe Yarar?

Backlink, linkin verildiği siteye değer katar. Google sıralamasında öne çıkarır. Pagerank değerini yükseltir.

Backlink Satışı Yapmak

Backlink satışı yapmak için içeriğimizden de anlayabileceğiniz gibi öncelikle bir website sahibi olmanız gerekir.

Backlink Satışı Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Backlink satışı yaparak internetten iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu konuda sitenizin değeri, istatistikleri büyük önem taşıyor. Backlink satışı yaparak ayda 250 / 300 TL kazanabileceğiniz gibi 1.500 / 2.000 TL’de kazanabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Para Kazanmak

instagram para kazanma
Instagram üzerinden para kazanmak için birçok yol mevcut. İlk olarak Instagram üzerinden sayfa oluşturarak para kazanmak konusu inceleyelim.

Instagram Sayfası Oluşturarak Para Kazanmak

Instagram üzerinden bir sayfa oluşturarak insanların oluşturduğunuz sayfayı ziyaret etmesini sağlayabilir ve bu ziyaretçilere reklam gösterimi sağlayarak Instagram’dan para kazanabilirsiniz.

Instagram’da para kazanmak başlığını buradan inceleyebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Instagram Üzerinden Satış Yapmak

Butik üreticiler için geç keşfedilmiş ama nimetleri tükenmeyen bir yol. Instagram üzerinden butik birçok ürün satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Instagram’da satış yaparak para kazanın başlığını da buradan inceleyebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

anket doldurarak para kazanma
İnternette en çok bilinen bir başka para kazanma yöntemi anket doldurarak para kazanmak. Anket mantığı bildiğimiz bir mantık fakat şunu en başında söylemekte fayda var birçok anket sitesi ödeme yapmamakta.

Bu yüzden anket sitelerini çok fazla önermiyoruz. Ve yine bu yüzden listemizin en altında yer verdik.

Soru ve görüşlerinizi yorum olarak bize bildirebilirsiniz.
Keyifle cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Teşekkürler, ekisbul.net ekibi.


3 yorum :

 1. İnternet üzerinden para kazanmak gerçekten sanat. Kolay kazanılacağını düşünür herkes ama o kadar kolay değil. Biraz hakim olacaksın gerisi geliyor zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her işte olduğu gibi emek sarfetmeden ne yazık ki para kazanmak mümkün değil. İnternetten para kazanmak istiyorsanız çok çalışmanız gerekecek.

   Sil
 2. Önerebileceğiniz anket siteleri var mı peki ben derim.com a üyeyim başka tavsiye edeceğiniz anket firmaları var mı acaba

  YanıtlaSil

Copyright © Ek İş Bul - Evde Ek İş İlanları. Tüm Hakları Saklıdır. ekisbul.net