Top Menu

YouTube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?


youtube para kazanmak
YouTube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekiyor. Daha anlaşılır bir dille, Gmail hesabına sahip olmanız gerekiyor. Sonrasında YouTube’a giriş yaparak Gmail’iniz üzerinden bir kanal oluşturabilirsiniz.

Kanalınız hazır, şimdi videolarınızı YouTube’a yükleyebilirsiniz.

Herşey bu kadar mı? Tabiki de hayır. YouTube üzerinden para kazanmak ne yazık ki görüldüğü kadar kolay değil. İçeriklerinizin öncelikle %100 özgün olması gerekiyor. Bu ne demek? En basitinden başkasına ait, internette yer alan x bir kesitten, hatta ve hatta kendi videonuzun arkasında çalan x bir müzikten ötürü dahi YouTube’da para kazanamazsınız.

Kısacası kopya, telif hakkına tabi içeriklerden para kazanamazsınız.

YouTube Üzerinden Para Kazanmaya Ne Zaman Başlarım?

YouTube kanalınızı oluşturdunuz, özgün içeriklerinizi kanalınıza yüklediniz. Peki ya şimdi ne olacak? YouTube geçtiğimiz aylarda para kazanma şartlarını güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte; YouTube üzerinden para kazanmak için en az 1.000 aboneye ve son 12 ay içerisinde en az 4.000 saatlik toplam izlenme süresine sahip olmanız gerekiyor.

Geçtiğimiz yıllarda böyle bir şartın olmadığını üzülerek belirtmek isteriz.

Abone ve izlenme sınırına ulaştıktan sonra kanal yöneticisi üzerinden para kazanma sekmesini aktif edebilir ve YouTube üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube Üzerinden Ne Kadar Para Kazanırım?

YouTube’da kazanabileceğiniz paranın bir sınırı yok. Ne kadar kaliteli içerik üretir ve ne kadar çok izlenirseniz aynı doğrultuda kazancınızda artacaktır.

Soru ve görüşlerinizi yorum olarak bize bildirebilirsiniz.
Keyifle cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Teşekkürler, ekisbul.net ekibi.


6 yorum :

 1. Eskisi gibi kolay kolay kazanılmıyor artık. Çoluk çocuk herkes girdi mahvetti. Bizim insanımız bir kaynak buldumu anında tüketiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gürkan Bey, evet koşullar biraz zorlaştı fakat YouTube kaynağı bitmeyen bir maden.

   Sil
 2. Bende bir kanal açmak istiyorum ama çekiniyorum tutmaz diye. Ne üzerine açacağıma tam karar vermiş değilim bakalım inşallah cesaretimi toplam kanal açabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Münevver Hanım, umarım bir gün açarsanız. Kanalınızı buradan paylaşmayı unutmayın, destek olalım.

   Sil
 3. Youtube'dan gerçekten çok para kazanılıyor mu? Mesela 1000 izlenmeye ne kadar ödeniyor bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Deniz Hanım, ödemeler video içeriğinize, uzunluğuna, yayınlanan reklamların kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

   Sil

Copyright © Ek İş Bul - Evde Ek İş İlanları. Tüm Hakları Saklıdır. ekisbul.net